A szerszámok karbantartása
- Festékszórópisztoly tisztítása
A munka befejezése után ki kell mosnunk a szórópisztolyt és a tartályt. Ezt festéktől függően vízzel vagy oldószerrel kell elvégeznünk. Amikor az öblítőfolyadék már tisztán kerül ki a szerszámból, vegyük le a pisztolyról a szórófejet, s egy külön edényben kiáztatva tisztítsuk ki a megmaradt festéktől.
- Éjszakai szünet
Ha a festés közben hosszabb szünetet tartunk, csavarjuk szorosan alufóliába a festőecsetet, hogy ne érje levegő, így nem tud beszáradni. Az ecset így később is, azonnal használható.
- Festékkel átitatott henger
Úgy óvhatjuk meg a kiszáradástól, hogy nejlonzacskót húzunk a hengerpárnára, teljesen kiszorítva belőle a levegőt, majd dróttal kössük át a zacskó nyakát. Ez csak akkor megoldás, ha ugyanolyan színnel folytatjuk a munkát vagy kenünk másik helyiséget, amilyen a hengerben lévő festék színe.
- Felakasztva
Ne hegyjuk az ecsetet lakkbenzinben ázni, hacsak nem fogjuk hamar használatba venni. A sörték meggörbülését megelőzendő módszer, ha fúrúnk egy lyukat a szőrtartó bádogfoglalat fölött (ha nincs a nyélen furat), majd merev drótot vagy hurkapálcát átdugva rajta lógatjuk egy edény fölött, úgy, hogy a szőr kissé beleérjen a hígítóba.
- Tartsuk formában az ecseteket…
A megtisztított ecseteket csavarjuk polietilénfóliába, húzzunk rá befőttesgumit, s akasszuk egy szögre vagy kampóra, Így a következő használatra van megmaradt, tiszta ecsetünk, s ami a legfontosabb, szálai nem deformálódnak el.
- A henger begöngyölése
A hengerpárnát teljesen szárítsuk ki, mielőtt a helyére tesszük. Papírba vagy polietilénfóliába csavarjuk, és jól kössük át, hogy ne érje por a hengert.
Nagyon sokan elfelejtik, hogy ezekre a teendőkre is szükség van.